Okusi jeseni – Kestenijada, Bučijada i Martinje u požeškoj šetališnoj zoni

Izlagači koji su u Požegu stigli iz cijele Slavonije posjetiteljima su ponudili razne domaće proizvode.

3 dijeljenja 444 pregleda
| | stu. 14, 2017 | Izvor / Foto: Požega |

Jesen u Slavoniji je posebna, puna boja, mirisa i okusa, vrijeme kada sve obiluje raznim jesenskim događajima koji njeguju tradiciju i običaje ovog prekrasnog kraja. Njegujući tu tradiciju, u Požegi je i ove godine održana manifestacija „Okusi jeseni“, objedinivši sve jesenske priredbe – Kestenijadu, Bučijadu i Martinje.

Turistička zajednica Grada Požege na ovogodišnjoj manifestaciji okupila je različite domaće proizvođače, uz tradicionalno Martinje i Vinskog kardinala Vladu Bauera, jedinog vinskog kardinala u Hrvata, uz bogatu ponudu vrhunskih domaćih proizvoda i slastica od buče, meda, kestena, voća i povrća. Izlagači koji su u Požegu stigli iz cijele Slavonije posjetiteljima su ponudili razne domaće proizvode od čajeva, ulja, pekmeza, džemova, sokova, vina i meda pa sve do rukotvorina, zlatoveza, igračaka, ukrasa, aranžmana i slavonskih odjevnih predmeta. Na štandovima su se predstavili i pčelari iz cijele naše Županije koji su imali ocjenjivanje i selekciju meda, a ovom su prilikom dodijeljena priznanja najboljim primjercima.

Dobru zabavu uz pokoju kapljicu poželio je posjetiteljima požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je pozdravio okupljene, a krštenje mladog vina obavio je vinski kardinal Vlado Bauer uz vinskog kuma, doajena požeškog vinogradarstva Ivana Jurkovića.

U okviru proslave ovogodišnjeg gradskog Martinja, Gradski muzej Požega organizirao je prigodnu prodaju i prezentaciju pripreme dva zanimljiva jela – cerničkih ćupteta i gunjanskih gojtana koja nose zanimljive povijesno običajne priče stare Slavonije. Uz street food ćuptete i gojtane po pristojnim cijenama, upriličena je i besplatna degustacija zanimljivog i posebnog ženskog pića, majskog vina.Vezani članci

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja819 pregleda
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja819 pregleda

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail

slavonija.club - sij. 27, 2020

Završena je ovogodišnja utrka Murter Kornati trail u sklopu zimske otočne liga u organizaciji Atletskog kluba Okit, pokrovitelja: TZ Murter…

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja823 pregleda
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja823 pregleda

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 30, 2019

Proteklog vikenda, po teškom vremenu, trail trkači „uživali“ su u još jednom izdanju „Northern Dalmatia Traila“ u organizaciji AK OKIT…

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“
SPORT
dijeljenja701 pregleda
SPORT
dijeljenja701 pregleda

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 12, 2019

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“ u organizaciji AK OKIT iz Vodica,…