“Okusi jeseni u Požegi” – Bučijada, Kestenijada i požeško Martinje ove subote 11.11.2017.

Program počinje u 11 sati svečanim otvorenjem i dodjelom nagrada medarima s 8. Županijskog ocjenjivanja meda, dok će u 11,30 sati vinski kardinal Vlado Bauer održat će tradicionalni ceremonijal krštenja mošta. Za dobru atmosferu pobrinut će se TS „Zlatna dolina“.

22 dijeljenja 521 pregleda
| | stu. 10, 2017 | Izvor / Foto: Požega |

Ove subote u požeškoj šetališnoj zoni održat će se velika gastro manifestacija „Okusi jeseni u Požegi“, na kojoj će se nuditi vrući pečeni kesteni, slastice, od meda, vrhunska vinska kapljicu i drugi proizvodi domaćih proizvođača rukotvorina, suvenira i delicija. Na štandovima će se predstaviti pčelari iz cijele naše Županije koji su imali ocjenjivanje i selekciju meda te će se dodijeliti priznanja za najbolje primjerke. Bit će tu i obiteljska poljoprivredna gospodarstva koja se bave proizvodnjom i prodajom domaćih lješnjaka, jabuka, čajeva, ljekovitih biljaka, aronije, lavande, zatim škole i školske zadruge sa svojim proizvodima, domaći vinari, udruge koje se bave izradom nakita, suvenira, drvenih igračaka i pletenih proizvoda i rukotvorina.

Program počinje u 11 sati svečanim otvorenjem i dodjelom nagrada medarima s 8. Županijskog ocjenjivanja meda, dok će u 11,30 sati vinski kardinal Vlado Bauer održat će tradicionalni ceremonijal krštenja mošta. Za dobru atmosferu pobrinut će se TS „Zlatna dolina“.

U okviru proslave ovogodišnjeg gradskog Martinja, Gradski muzej Požega organizira prigodnu prodaju i prezentaciju pripreme dva zanimljiva jela – cerničkih ćupteta i gunjanskih gojtana koja nose zanimljive povijesno običajne priče stare Slavonije. Uz street food ćuptete i gojtane po pristojnim cijenama, bit će upriličena i besplatnu degustaciju zanimljivog i posebnog ženskog pića, majskog vina od čudesne biljke lazarkinje koja diže iz mrtvih. Uz to, kustosice Gradskog muzeja besplatno će voditi grupe po izložbi “Bertuchovo slikovno carstvo”, te stalnom postavu požeškog muzeja.Vezani članci

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja819 pregleda
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja819 pregleda

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail

slavonija.club - sij. 27, 2020

Završena je ovogodišnja utrka Murter Kornati trail u sklopu zimske otočne liga u organizaciji Atletskog kluba Okit, pokrovitelja: TZ Murter…

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja823 pregleda
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja823 pregleda

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 30, 2019

Proteklog vikenda, po teškom vremenu, trail trkači „uživali“ su u još jednom izdanju „Northern Dalmatia Traila“ u organizaciji AK OKIT…

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“
SPORT
dijeljenja701 pregleda
SPORT
dijeljenja701 pregleda

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 12, 2019

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“ u organizaciji AK OKIT iz Vodica,…