Otvaranje novog stadiona i kvalitetan protivnik čekaju Bijelo-plave danas u Szombathelyju

Zoran Zekić je pohvalio sve ono što u susjednoj državi rade na planu nogometne infrastrukture i uvjeta za treninge

21 dijeljenja 484 pregleda
| | stu. 08, 2017 | Izvor / Foto: NK Osijek |

Trener nogometaša Osijeka Zoran Zekić veseli se tomu što će njegova momčad u vrijeme reprezentativne stanke igrati u susjednoj Mađarskoj i to na otvaranju lijepog stadiona u Szombathelyju. Rado je prihvatio takvu mogućnost, pa je po tom pitanju izjavio:

Možemo se ugledati na Mađare kada je riječ o nogometnoj i sportskoj infrastrukturi! Iz godine u godinu izgrađuju nove stadione, imaju odlične kampove za mlađe kategorije, pa mi je drago da je i Haladas VSE sada dobio objekat kojim se može pohvaliti. Vidim da je u njihov stadion mađarska vlada uložila 50-ak milijuna eura što dovoljno govori. Naše su zemlje prijateljske, vežu nas brojne povijesne stvari, događaji i osobe, tako da i nogometu možemo i trebamo biti prijatelji i partneri. Posebno otkako naš Klub ima novu vlasničku strukturu. U Mađarskoj državne strukture značajno podupiru nogomet i vjerujem da će se to odraziti i na bolje rezultate klubova i reprezentacije, s obzirom na tako kvalitetne uvjete rada.

Provjera će dobro doći

Bijelo-plavima će ova utakmica dobro doći i u sklopu mini-priprema za nastavak Prvenstva Hrvatske u kojem Osijek želi napraviti iskorak u odnosu na prošlu sezonu:

Da, dobro je uvijek imati kvalitetnog protivnika u vrijeme stanke između dva susreta u borbi za bodove. Vidim da je Haladas u donjem dijelu tablice, ali će sigurno biti motiviran u jednoj takvoj, svečanoj prigodi da pruži što bolju partiju protiv nas koji smo se ove sezone dobro prezentirali i na europskoj sceni, a ne samo u HNL-u.

Trener Osijeka do sada nije imao iskustva u službenim ogledima s Mađarima…

Ni kao igrač, a ni sada u funkciji trenera, nisam odigrao neku važniju utakmicu s klubovima iz Mađarske. No, bilo ih je dosta prijateljskih, kontrolnih, koje su nam uvijek dobro došle. Takva će biti i ova u Szombathelyju. Na put smo poveli sve trenutno raspoložive igrače, osim onih koji imaju reprezentativnih obveza poput Grezde i Bočkaja. Na raspolaganju nam nije ni ozlijeđeni Šorša, a svi ostali su nam biti na dispoziciji, zaključio je Zekić.Vezani članci

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja680 pregleda
OSTALI SPORTOVI
dijeljenja680 pregleda

Otočna liga pomiče granice – Murter-Kornati trail 100% eko trail

slavonija.club - sij. 27, 2020

Završena je ovogodišnja utrka Murter Kornati trail u sklopu zimske otočne liga u organizaciji Atletskog kluba Okit, pokrovitelja: TZ Murter…

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja717 pregleda
OSTALI SPORTOVI
23 dijeljenja717 pregleda

Čelični trkači svladali „Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 30, 2019

Proteklog vikenda, po teškom vremenu, trail trkači „uživali“ su u još jednom izdanju „Northern Dalmatia Traila“ u organizaciji AK OKIT…

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“
SPORT
dijeljenja592 pregleda
SPORT
dijeljenja592 pregleda

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“

slavonija.club - pro. 12, 2019

Kraj godine na području Sjeverne Dalmacije rezerviran je za utrku „HEP Northern Dalmatia Trail“ u organizaciji AK OKIT iz Vodica,…